גולשים שצופים בפורום זה: 1 אורחים

אמנת הקהילה החופשית
מטרות הקהילה החופשית:
הקהילה החופשית נוסדה במטרה ובתקווה להוות את מדורת השבט עבור כל אותם אנשים (ובריות אחרות) התרים אחר המיתוס והאגדה. מגמתנו היא פריצת גבולות הניכור ביצירת גוף תומך ואלטרנטיבי על בסיס רצון טוב והכמיהה להעניק.
במפרשי הקהילה נושבת רוח ההתנדבות למען קידום הקהילה ופיתוח האינדיוידואל החבר בה. 
הקהילה החופשית חרטה על דגלה את המטרות הבאות: 
חינוך ליצירתיות, דמיון, הגשמת חלומות ופריצה מעבר למצוי ולמוכר. 
עידוד יסודות חברתיים של תקשורת אנושית, היכולת להעניק, האחדות הקהילתית והגשמת הפוטנציאל האישי דרך שיתוף פעולה חברתי. 
הגשמת האידיאלים והרעיונות הנ"ל ע"י פעילות ועבודה בקידום דרכי היצירה והביטוי האישי דרך ז'אנר משחקי התפקידים והפנטזיה. 
אמנת היסוד של הקהילה החופשית
אנו, חברי הקהילה החופשית מתחייבים בזאת לאמנת היסוד, שמציבה את עמודי התווך לפעילותנו בצורת העקרונות הבאים: 
עקרון מדורת השבט: עלייתה של התקשורת הוירטואלית במאה ה-21 מאופיינת בהיעדר היחס האנושי והחברתי הטבעי לאדם. הדבר מתבטא בקיצוניות יתרה בז'אנר משחקי התפקידים והפנטזיה אשר נמצא זה שנים בגלישה איטית וחונקת אל תוך האינטרנט ומשחקי המחשב. חברי הקהילה החופשית שמים להם לנס לשנות מגמה זו ע"י שיבה לשורשי הז'אנר אשר היה מאופיין ביחס אישי, פעילות חברתית ופיתוח אינדיוידואלי.
(הערת שוליים: הווה אומר שאנו מנסים ליצור כאן חברה, אחת הסובבת את תחביב משחקי-החיים ומבוססת על המידות הבאות, הן המידות אשר הקהילה חרטה על דגלה- הדדיות, ערבות הדדית, סובלנות, יושר, כנות, אחריות ופעולה מחושבת וחכמה, חברה אשר נמנעת ומוקיעה תופעות של יהירות, דורסנות, אדישות, סולמות ערכים שטחיים ועצלנות. חברה שכזו דורשת מהחברים בה לקחת חלק פעיל בה ולהתערות אחד עם השני- לא, לא חייבים להתחבק ולרוץ בשדות פרחים ביחד, אבל כבוד הדדי הוא צעד ראשון והכרחי)
עקרון ההתנהלות: הקהילה החופשית אינה פועלת בהתפרשות כלל-ארצית ולא מתחרה בעמותות הקיימות למטרה זו. אנו פועלים בפרישה עירונית/איזורית על מנת לאפשר את קיומה של חברה והקשר האישי בין חבריה, ולמנוע את איבוד קולו של האינדיוידואל בהמון.
(הקהילה היא קהילה הסובבת את תחום משחקי-התפקידים, אך בראש ובראשונה מוקדשת לאנשים והמרקם החברתי אשר אותם היא משרתת. היא אינה משרתת את התחביב ואינה פועלת למען תפוצתו הכלל-ארצית, אלא משתמשת בו ככלי לאיגודם של האנשים ובכדי להעניק להם ערכים מוספים של עשייה ויוזמה)
עיקרון חירות היצירה: בקרב העוסקים בז'אנר הפנטזיה בארצנו ישנו פוטנציאל גולמי ובלתי ממומש של יוצרים מוכשרים ויצירות מופת. הקהילה החופשית תתן במה וסיוע אישי לאותם אלמונים חסרי שם ללא אבחנה סטיגמתית מכל סוג וללא פסילה של רעיונות, מקוריים וחדשניים ככל שיהיו, גם אם הם אינם תואמים את התפיסה המקובלת בז'אנר עד כה.
(דרקונים, אבירים, קוביות וחפצי קסם+3.14~ הם נחמדים, אבל הם לא מה שעושה משחקי-תפקידים למה שהם. אנו נקבל ונקדם כל רעיון ויוזמה- במסגרת החוק- חריגים כפי שיהיו. זוהי קהילה המבוססת על עשייה, ועל כן אנו מכוונים לכך שהחברים שבה שירימו את הכפפה ויזמו פרויקטים, סגל או לא סגל) 
עיקרון שיבת ציון: מאחר ואנו חיים בארץ ישראל, ולמען שמירת קשר מינימלי למורשת היהודית, הקהילה החופשית תעודד, תפעל ותיצור בשפה העברית, תוך פיתוח תפיסה מיתית עממית ייחודית שתדחק את רגליה של התפיסה המערבית המקובלת.
עיקרון הרוח מעל החומר: מיומה הראשון של הקהילה החופשית אנו פועלים לא למען מטרות רווח כלכלי אישי אלא להענקת קניין רוחני ורגשי לחברים בה. 
(הקהילה מורכבת ממתנדבים. רובם ככולם משקיעים משאבים- נפשיים וחומריים- שאדם ממוצע לא מסוגל להעלות על דעתו להשקיע ב"קבוצת תחביב של בני-נוער". אנו לא מבקשים שום תמורה אישית עבור השירות שאנו נותנים; אך ורק לחוות את הקהילה, להיות חלק ממנה- להשתתף)

אמנת הקהילה החופשית
אשכול / יוצר האשכול תגובות צפיות תגובה אחרונה [עולה]
הכרזות פורום
    מדריך שימוש בפורום החדש! - - 11-27-2015, 01:10 AM
מצטערים, אך טרם נוצרו אשכולות בפורום.


  יש תגובות חדשות
  נושא פופולרי (יש תגובות חדשות)
  נושא פופולרי (אין תגובות חדשות)
  אין תגובות חדשות
  מכיל תגובות שנכתבו על ידך
  אשכול נעול

קפיצה לפורום: