הרקע למשחק
#1
עולם מבוסס על פילוסופיה קונפוציוניסטית (בדגש) על היררכיה פיאודאלית

רקע
בממלכה שמקדשת את עקרונות: "מנדט השמיים", "היררכיה" ובכלל פולחן אבות, משפחת המלוכה נאבקת תמיד כדי לשמור על הלגיטימיות שלה. השושלת האחרונה משתמשת בנישואי קרובים (עד כדי אח ואחות) בשביל להבטיח את לגיטימיות המלוכה. מזה כמה דורות שדם השושלת הולך ונחלש, ילדים מתים במיטותיהם תינוקות נולדים ללא רוח חיים, ואפילו אלה ששורדים לא מגיעים לשיבה טובה ולא חיים בבריאות.

שלושת ילדיו החוקיים של המלך הקודם (מבת דודו) מתו ללא יורשים, את הוואקום השלטוני תפס המלך הנוכחי שהוא ממזרו של המלך הקודם מפילגש (שהובאה לו מרחוק).
אם לא די בכך שהמלך הנוכחי אינו יורש חוקי הוא גם הולך ומשתגע. בהתחלה לפעולות שלו עוד היה היגיון, הוא ניסה לשנות את התפיסה ואת צורת הממשל לשנות את הסדר והחוקים; אבל באיזשהו שלב, לא ברור מתי (ובעיקר תלוי את מי שואלים) המלך התחיל להשתגע. הוא התחיל להוציא צווים לא הגיוניים (בואכה הזויים) נהג בנהנתנות ובחוסר עקביות, החל להיות פרנואידית ובסופו של דבר גם התחיל להוציא צווים אכזריים.


עכשיו הממלכה מתחלקת לשני מחנות מי שיש לו מה להרוויח מנפילת המלך ומי שיש לו מה להפסיד


הדת והמוסר בממלכה
הממלכה גדולה ובכל אזור בה הפולחן נעשה באופן שונה. הסך הכל זהה, אבל הדגשים שונים מאוד ומיצרים פסיפס רחב של דתות.
כל מה שאפשר ממש לקרוא לו דת בממלכה הוא למעשה פולחן אבות. ברוב המקומות עובדים את האבות הקדמונים של המשפחה (במובן הרחב של המילה משפחה), במקומות מסוימים עובדים רק את ראש המשפחה האחרון שנפטר, ובכל המקומות (בדרגת חשיבות זו או אחרת) עובדים את האבות של המשפחה הקיסרית.
[פולחן האבות הוא למעשה פולחן המא'עט (מאמינים שמי שמת מצטרף אליו) דרך עקרונות ה"לי" וה"רן"]

משותף לכל האמונות, ולכל צורות הפולחן העקרונות הבאים:
שלושת עקרונות השמיים:
מא'עט- (ma'at) מתאר גם את עקרון הסדר הקוסמי הנוכח בעולם (המנוע של כל כוחות הטבע) וגם את "דרך הישר" בה צריך לנהוג כל אדם.
רן- (ren)- החובה להתחשב ולנהוג בהגינות לזולת (ובפרט כלפי בני משפחה וקהילה).
לי- טקס. כל דבר מטקס קבלת שגריר, ועד פעולות יומיומיות חוזרות ונשנות (כמו גירוף עלים) אבל  גם נימוס והליכות וערכים.
שעל בסיסם שני עקרונות ארציים:
היררכיה- כיבוד אב ואם , שממנו משליכים גם על הממשל הפיאודלי (כל אחד הוא "אב" ו"אם" של נתיניו, ו"בן" או "בת" של שריו (השרים שלו)). וחשוב לצורך שימור התרבות ושגשוגה.
מנדט השמיים- השמיים (the divine) מעניקים את זכות השלטון לבני אדם שדובקים ב'רן', ולוקחים את השלטון משליטים חוטאים. (מכאן זכותה של שושלת קיסרית חדשה להפיל שושלת קיימת, במידה והשושלת המופלת מושחתת; וכאן גם טמון את זרע הפורענות של השיטה: כשכל אדם, יכול לאתגר את השליט בטענה שסר חינו בעיני השמים)

תודה ניתנה ע"י:
#2
**שימו לב לשני דברים שלא כתבתי בשום מקום עדיין אבל הם חשובים:
1) למרות שהקונפוציוניזם (ורוב שיטות המשטר הקדומות) הן פטריאכליות/שובניסטיות, העולם שלנו לא מבחין בין גברים לנשים (אבל כן מבחין (ומפלה) בין הורים לילדים…). בעיקר כי אני לא מאמינה שמישהו מתעניין בלשחק משפחות (או בכללי אנשים בשלבים השונים בחיים שלהם) ולכן זה אספקט שלא כל כך מעניין לחקור.
2) מדובר בממלכה גדולה. ממש גדולה. (אולי אפילו ממש ממש ממש גדולה…) הפיכה עשויה להיות כרוכה בתקופה לא מבוטלת של אנרכיה. בין אם אתם ממתנגדי המלך, ובין אתם בין תומכיו אתם מוצאים את האפשרות הזאת מאוד מפחידה. אנרכיה משמעה מוות של המונים (יכול להגיע לעשרות אחוזים מהאוכלוסיה, בממלכה בכלל, לא רק בבירה), וממש לא בגלל אלימות מעשי ידי אדם, אלא חוסר סדר שיוביל למחסור… אנשים פשוט יגוועו ברעב.
תודה ניתנה ע"י:


קפיצה לפורום:


משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים